معجزه داروهای گیاهی برای رفع اضطراب و افسردگی

معجزه داروهای گیاهی برای رفع اضطراب و افسردگی

دست یافتن به بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب همواره مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان دارو بوده است. استفاده از داروهای گیاهی به گذشته های بسیار دور برمی گردد. در سالیان دور نیز از گیاهان دارویی برای رفع تنش های درونی و به عنوان آرامبخش استفاده می شده است. با کشف داروهای شیمیایی برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده از گیاهان دارویی به تدریج کمرنگ تر شد. اما امروزه با روشن شدن عوارض داروهای شیمیایی و تاثیر گاها نامطلوب برخی داروها بر قسمت های مختلف بدن، تمایل افراد به استفاده از داروهای گیاهی برای رفع افسردگی و اضطراب در حال افزایش است اگرچه شرکت های مختلفی برای درمان افسردگی، اختلالات خواب و از بین بردن تنش و اضطراب داروهای گیاهی را به بازار عرضه کرده اند اما بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب را می توانید با اطمینان از شرکت حکیم تجارت سهند تهیه و مصرف کنید.

افسردگی چه علائمی دارد ؟

احساس ناامیدی، غمگینی و بی خوابی های شبانه، مانند حس امید و شادی، بخشی از احساسات طبیعی انسان هستند و جای نگرانی ندارد اگر برخی روزها آنها را تجربه می کنیم. اما زمانی باید نگران باشیم که این احساسات به طور مستمر ما را درگیر کرده و کیفیت زندگی ما تحت تاثیر قرار گیرد. بنابراین در صورتی که متوجه شده اید که برخی از احساسات و علائمی که در ادامه ذکر می شود را برای یک مدت طولانی دارید ممکن است دچار افسردگی شده باشید و بهتر است هرچه سریعتر آنرا درمان کنید. استفاده از بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب یک راه مناسب برای درمان این مشکلات است برخی از علایم افسردگی عبارتند از: بی خوابی، اضطراب، پرخاشگری، ناامیدی، عدم انگیزه و انرژی کافی برای انجام فعالیتهای روزمره، عدم تمرکز، انواع دردهای جسمی بدون منشا مشخص، تغییر محسوس اشتها، وسواسهای فکری، فوبیا و یا حتی برخی اختلالات جنسی.

دلایل ایجاد افسردگی و اضطراب

دلایل ایجاد افسردگی و اضطراب
دلایل ایجاد افسردگی و اضطراب

بروز اضطراب و افسردگی به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد و در هرکس منحصر به فرد است. اما برخی از دلایل و عوامل کلی برای بروز آن به این شرح است. وقتی اتفاقی بزرگ یا یک تغییر ناگهانی در زندگی یک شخص رخ می دهد ممکن است فرد نتواند به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق داده و در برابر پذیرش آن مقاومت کند در این حالت احتمال ایجاد افسردگی در او بالا می رود. تغییراتی مثل تغییر محل زندگی، تغییر ناگهانی شغل، از دست دادن یک عزیز، تصادف یا سانحه ای ناگوار و … از این قبیل اتفاقات هستند. گذراندن یک بیماری سخت، کم کاری تیروئید و کمبود برخی مواد لازم در بدن، خواب ناکافی و نامناسب، برخی از قرص ها و داروهای خاص، ژنتیک، نوع روابط و ارتباطات، آب و هوا و تغییرات فصل، مصرف الکل و دخانیات نیز از عوامل ایجاد افسردگی و اضطراب هستند.

 راهکارهایی برای پیشگیری از افسردگی

فعالیت های بدنی و ورزش انسان را شاداب کرده، سطح ترشح هورمون ها را تغییر داده و می تواند نقش موثری در پیشگیری از افسردگی داشته باشد. خواب کافی نیز نقش انکارناپذیری در کاهش میزان استرس و اضطراب فرد دارد استفاده از بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب برای رفع مشکل بی خوابی می تواند بسیار موثر باشد. کنترل تغذیه و مصرف برخی از غذاهایی که حاوی یون های مورد نیاز بدن مثل آهن، روی و ویتامین های مفیدی مثل ویتامین C و B هستند نیز کمک کننده می باشد. از مصرف بی رویه ی قندها باید پرهیز کرد. مدیتیشن و یوگا موجب خالی شدن ذهن از افکار آشفته ی روزمره و تقویت هماهنگی ذهن و بدن و هم چنین بالا بردن تمرکز در افراد می شود. انجام کاری که از انجام دادن آن لذت می برید نیز عامل بسیار مهمی است که مانع افسرده شدن شما می شود.

 روش‌های درمان اضطراب و استرس

روش‌های درمان اضطراب و استرس
روش‌های درمان اضطراب و استرس

در قدم اول خود فرد با ایجاد عادات و رفتارهایی در زندگی روزمره می تواند اضطراب و استرس خود را تا حد زیادی کاهش داده و یا آن را درمان کند. اما باید در ایجاد این تغییرات ثابت قدم بود. حذف عوامل استرس زا و ایجاد تغییراتی که موجب حس مثبت و هیجان می شوند، کاهش مسئولیت های شغلی، اختصاص زمانی برای تفریح، سفر و وقت گذرانی با افرادی که دوستشان داریم و در مقابل آن حذف ارتباطات ناسالم موجود، استفاده از رژیم غذایی مناسب و سالم، انجام تمرینات و ورزش های منظم ذهنی و جسمی می توانند به شدت کمک کننده باشند استفاده از داروهای گیاهی به خصوص بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب که متعلق به شرکت حکیم تجارت سهند است نیز توصیه می شود. اگرچه در موارد حاد ممکن است داروهای شیمیایی نیز مورد نیاز باشد که تحت نظر یک متخصص باید آن را مصرف کرد.

عوارض قرص های ضد افسردگی

داروهای ضد افسردگی در کنار درمان، معمولا عوارض جانبی هم دارند که بسته به نوع دارو، مقدار، دوره مصرف و ویژگی های بدنی هر فرد، متفاوت است و مشکلات موقتی یا دائمی را ایجاد می کند. بنابراین باید قبل از مصرف اطلاعات لازم را کسب و تحت نظر پزشک دوره ی مصرف را کامل کرد. بی خوابی یا خواب آلودگی، تغییر در اشتها، مشکلات گوارشی و حالت تهوع، سردرد و سرگیجه، تپش قلب، افزایش یا کاهش فشار خون، خشکی دهان، تاری دید، تحریک پذیری و پرخاشگری، اختلالات جنسی و حتی اضطراب و پریشانی نیز از عوارض احتمالی دارو های ضد افسردگی هستند. علاوه بر این در صورت مصرف دوز بالا احتمال تشنج وجود دارد. اما استفاده از داروهای گیاهی عوارض خیلی کمتری دارد به ویژه کپسول والرید که با استفاده از بهترین گیاهان دارویی تولید شده است را می توان با اطمینان بیشتری نسبت به دارو های شیمیایی مصرف کرد.

چه گیاهانی برای اضطراب و افسردگی مفید هستند؟

چه گیاهانی برای اضطراب و افسردگی مفید هستند؟
چه گیاهانی برای اضطراب و افسردگی مفید هستند؟

سنبل الطیب گیاهی است که خواص دارویی دارد. معمولا ریشه ی این گیاه مورد مصرف قرار می گیرد و یک داروی موثر برای بهبود خواب و افزایش کیفیت آن به شمار می رود. گل ساعتی با گونه های بسیار، دارای خواص فوق العاده ی ضد اضطراب و آرامبخش بوده و در رفع بی خوابی نیز موثر است به ویژه زمانی که به صورت ترکیبی با گیاهان دیگر مثل سنبل الطیب و بابونه استفاده شود، بسیار مفید بوده و تاثیر آن چندبرابر می شود. بنابراین در تولید بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب از این دو گیاه استفاده شده است. گل راعی نیز برای درمان افسردگی های ملایم مورد مصرف قرار می گیرد و اثر بخشی نسبتا خوبی از خود نشان داده است اما ممکن است با برخی داروها، تداخل ایجاد کند. خواص ضد اضطراب و افسردگی در بسیاری از گیاهان مثل گل گاو زبان، بادرنجبویه، بابونه، اسطوخدوس وجود دارد.

 آیا داروی گیاهی برای اضطراب وجود دارد؟

همان طور که در درمان بسیاری از بیماری ها از گیاهان مختلف با خواص ویژه استفاده می شود برای کاهش اضطراب و افسردگی نیز می توان از آن ها استفاده کرد. چرا که گیاهان بسیار زیادی وجود دارند که دارای خواص فوق العاده ای برای آرامبخشی، بهبود خواب و کاهش اضطراب هستند بنابراین می توان با استفاده از آن ها در صنعت داروسازی، داروهای گیاهی را به شکل های مختلفی از جمله قطره، شربت، قرص، کپسول و… تولید کرد. با در نظر گرفتن عوارض داروهای شیمیایی، مردم امروزه بیشتر تمایل دارند که از داروهای گیاهی استفاده کنند. داروی گیاهی تولید شده توسط شرکت حکیم سهند تجارت با نام والرید که از نام علمی گیاه سنبل الطیب (Valeriana officinalis) گرفته شده است یک داروی موثر گیاهی برای درمان بی خوابی، کاهش اضطراب و افسردگی است که از دو گیاه دارویی گل ساعتی و سنبل الطیب، به شکل کپسول تهیه شده است.

دارو گیاهی بهتر است یا داروی شیمیایی

دارو گیاهی بهتر است یا داروی شیمیایی
دارو گیاهی بهتر است یا داروی شیمیایی

نگرش و دیدگاه استفاده از داروهای گیاهی و طب سنتی بیشتر حول پیشگیری است اما برای درمان هم مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه شاید گاهی سرعت تاثیر این داروها آهسته تر باشد اما با توجه به مزایایی که نسبت به داروهای شیمیایی دارند استفاده از آن ها توسط بسیاری از پزشکان توصیه می شود. داروهای گیاهی عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند اگرچه در صورتی که بدون مشورت با متخصص در این زمینه، مصرف شوند ممکن است موجب تداخل دارویی با دیگر داروها گردند. دوز مصرفی در این داروها نیز مثل داروهای شیمیایی اهمیت دارد و باید به اندازه ی مناسب مصرف گردد. امروزه در ایران، طب سنتی به صورت اصولی بسیار مورد توجه قرار گرفته و حتی به عنوان یک تخصص در دوره های حرفه ی پزشکی می تواند انتخاب شود که موجب شده تا مصرف داروهای گیاهی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

 موثرترین قرص گیاهی ضد اضطراب

از قرص های گیاهی ضد اضطراب در درمان اضطراب و افسردگی های خفیف تا متوسط استفاده می شود. گاهی با بالا بردن دوز مصرفی ممکن است برای افسردگی های شدید تر نیز تجویز شوند. این قرص ها با توجه به شرکت سازنده، از گیاهان دارویی مختلفی در فرمولاسیون خود استفاده می کنند و تاثیر متفاوتی از خود نشان می دهند اما قرص گیاهی والرید، بهترین داروی گیاهی ضد افسردگی و اضطراب است که از بهترین گیاهان دارویی در بالاترین سطح کیفیت تولید شده است. این دارو را می توانید از داروخانه های معتبر در سطح کشور و یا فروشگاه اینترنتی داروهای گیاهی شرکت حکیم سهند تجارت به آسانی سفارش دهید. اطلاعات کامل و راهنمای مصرف دارو در سایت شرکت موجود است. اما همان طور که قبلا توضیح داده شد، اگرچه فروش انواع قرصهای گیاهی بدون نسخه می باشد در هر صورت بهتر است تحت نظر یک مشاور مصرف گردد.

گیاهان دارویی یا داروهای گیاهی

ممکن است تاکنون با این سوال روبه رو شده باشید که استفاده از گیاهان دارویی بهتر است یا داروهای گیاهی آماده شده توسط شرکتهای مختلف دارویی. در جست و جوی پاسخ این سوال بهتر است به یک سری نکات دقت کنید. داروهای گیاهی توسط شرکت های معتبر دارای مجوز از وزارت بهداشت و اداره استاندارد تولید شده و تمام مراحل تولید به صورت کاملا بهداشتی انجام می شود. این داروها مانند داروهای شیمیایی دارای تاریخ و راهنمای مصرف و اطلاعات کافی در مورد دارو هستند. در حالی که با تهیه ی گیاهان به صورت مستقیم از عطاری ها شما ممکن است اطلاعات کافی راجع به مراحل تهیه و خشک کردن گیاهان نداشته باشید و مطمئن نباشید که مراحل به صورت بهداشتی انجام شده است. علاوه بر این، زمان تهیه ی این گیاهان و خشک کردنشان مشخص نبوده و معلوم نیست که گیاه هم چنان خواص خود را حفظ کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *